< Quo vadis >

Regulamin i inne zasady obowiązujące na forum.
Administracja

Re: Quo vadis

Postprzez Astrolog » 19.02.2014, 13:39

Wróćmy do sytuacji jaka panuje na forum.

Zgłaszaliście mi na dwie rzeczy:
1. Wzmożoną aktywność na tematy polityczne, z naciskiem na prezentowanie dość radykalnych poglądów, często w niewybredny sposób
2. Coraz bardziej obraźliwych i przykrych wypowiedzi dot. różnych osób, w tym forowiczów.
3. Trollowanie
Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty[1][2], która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.
Typowe miejsca działania trolli to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp. Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie[3], w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

Chętnie poznam opinie większej liczby osób na ten temat. Najchętniej w tym wątku, ale może być ten na PW.
Po tym czasie zastanowimy się nad możliwymi rozwiązaniami.

Użytkownik

Postprzez Neo01 » 19.02.2014, 18:32

Mogę powiedzieć, że ostatnimi dni nie zauważyłem żadnego kontrowersyjnego wpisu (w szczególności politycznego), mam nadzieję że ta sytuacja zostanie podtrzymana.
Natomiast obraźliwe wypowiedzi czy też trollowanie - to jednak zostaje w świadomości na dłużej (przynajmniej mojej), no ale tym bardziej mam nadzieję że takich sytuacji będzie tak mało, jak to tylko możliwe. Powinniśmy szanować się nawzajem, nie dopuszczalna dla mnie jest sytuacja świadomych obraźliwych wypowiedzi, a "sianie zamętu" jedynie w ograniczony sposób, nie można jednak z trollingu uczynić swojego sposobu bycia na forum.

Użytkownik

Postprzez Geephard » 19.02.2014, 19:03

Astrolog napisał(a):Wzmożoną aktywność na tematy polityczne, z naciskiem na prezentowanie dość radykalnych poglądów, często w niewybredny sposób
Nie sądzę żeby wzmożona aktywność na tematy polityczne, oraz prezentowanie radykalnych poglądów było czymś złym. Co do sposobu ich prezentowania też nie zauważyłem jakichś większych odchyleń od normy. Ponadto wszystkie te tematy są podpisane właściwym tytułem i osoba wrażliwa na "radykalne poglądy" oraz zmęczona tematami politycznymi najzwyczajniej może do nich nie zaglądać żeby się nie denerwować i psuć sobie humoru.
Astrolog napisał(a):2. Coraz bardziej obraźliwych i przykrych wypowiedzi dot. różnych osób, w tym forowiczów.
Tu bym wolał konkrety, kto gdzie, kiedy i kogo obraził. Nie czytam wszystkiego co jest na forum, chociaż "kontrowersyjne" tematy w większości tak i szczerze mówiąc obrażania nie zanotowałem. Pewne w mniejszym lub większym stopniu przykre wypowiedzi już prędzej, ale nie wydaje mi się żeby to było tak znaczące zjawisko aby wymagało zainteresowania władz. ;-)
Astrolog napisał(a):3. Trollowanie
Jedyne co mi przychodzi do głowy to posty prz-ta w wątku alkoholowym (tym pro) ;-)
Astrolog napisał(a):Najchętniej w tym wątku, ale może być ten na PW.
Najlepiej byłoby w tym wątku bo mi się wydaje, że anonimowe dyskusje i skargi do administracji nie przynoszą nic dobrego. Jeżeli jest problem to powinno się o nim rozmawiać.

Użytkownik

Postprzez kajman » 19.02.2014, 19:15

Astrolog napisał(a):1. Wzmożoną aktywność na tematy polityczne, z naciskiem na prezentowanie dość radykalnych poglądów
I bardzo dobrze, popieram. Przy czym mam wrażenie, że dotyczy to raczej tematow społecznych niż politycznych.
2 & 3. Nie zauważyłem. Są popełniane być może czasem drobne nietakty w czasie dyskusji, ale nie zauważylem, żeby było złośliwe.

Użytkownik

Postprzez AKT! » 19.02.2014, 19:28

Ostatnio (na czas Igrzysk?) tematy społeczno-polityczne nieco zamarły i faktycznie atmosfera jest zdecydowanie lżejsza.
pisało patykiem na ciele: "czereśnie", "czarodzieje", "poranki"
ze znikających ze skóry słów można było powyjmować mniejsze
tym samym patykiem wydłubać śnienie z czereśni

Użytkownik

Postprzez kajman » 19.02.2014, 20:58

Ale tylko dlatego że na forum mało kobiet, do działu raczej nie zaglądają, bo inaczej oberwałoby nam się za sexizm.

Administracja

Postprzez Astrolog » 22.02.2014, 18:30

AKT! napisał(a):Ostatnio (na czas Igrzysk?) tematy społeczno-polityczne nieco zamarły i faktycznie atmosfera jest zdecydowanie lżejsza.
jak widać nie dotyczy to tylko takich tematów: viewtopic.php?f=88&t=11033

Użytkownik

Postprzez Neo01 » 22.02.2014, 18:39

Geephard napisał(a):Ponadto wszystkie te tematy są podpisane właściwym tytułem i osoba wrażliwa na "radykalne poglądy" oraz zmęczona tematami politycznymi najzwyczajniej może do nich nie zaglądać żeby się nie denerwować i psuć sobie humoru.
To akurat zupełnie nieprawda. Otóż problem polega na tym, że te radykalne i nierzadko w chamski sposób wyrażane poglądy pojawiają się w wątkach niepolitycznych, np. filmowych, czy dot. osób zmarłych. Czy jak wchodzę do wątku o filmie "Wałęsa" muszę wyczytywać czyjeś deklaracje polityczne? Pytanie retoryczne.

kajman napisał(a):Ale tylko dlatego że na forum mało kobiet, do działu raczej nie zaglądają, bo inaczej oberwałoby nam się za sexizm.
To raczej zależy od podejścia. Myślę że raczej nie przekraczamy pewnych granic i norm. A że testosteronu tu sporo, to "różne" dyskusje się toczą. No cóż, tak jest i już. Kobiety chyba nie lubią aż tak się udzielać na tego typu forach.

Użytkownik

Postprzez kajman » 22.02.2014, 19:04

Astrolog napisał(a):jak widać nie dotyczy to tylko takich tematów:
I nie dowiem się jakich, bo nie mam uprawnień. :lol:
Neo01 napisał(a):te radykalne i nierzadko w chamski sposób wyrażane poglądy pojawiają się w wątkach niepolitycznych, np. filmowych, czy dot. osób zmarłych
No to tutaj akurat nie mogę potwierdzić, gdyż oba działy raczej omijam. Ale chyba do wątku z Wałęsą się powałęsam i poczytam sobie, kto i jakie.
Neo01 napisał(a):Myślę że raczej nie przekraczamy pewnych granic i norm.
Dla wielu osób ocenianie urody kobiet to sexizm, niezależnie od tego, jak delikatnie się to robi.

Użytkownik

Postprzez prz_rulez » 22.02.2014, 19:26

O proszę, czyżby Pan Admin bał się umieszczenia treści dla wszystkich? Domagam się UPUBLICZNIENIA wątku.
.

Użytkownik

Postprzez kajman » 22.02.2014, 21:30

Ojtu ojtam. Może to jest w dziale, od którego sam się odciąłem na kilka miesięcy.

Administracja

Postprzez Astrolog » 22.02.2014, 21:36

kajman napisał(a):Ojtu ojtam. Może to jest w dziale, od którego sam się odciąłem na kilka miesięcy.
Dokładnie.
Mam Ci przywrócić dostęp?

Użytkownik

Postprzez kajman » 22.02.2014, 21:40

Nie bo jeszcze to o czym czytać nie chcę może się jeszcze pojawić. Myślę, że jeszcze minimum miesiąc sobie podaruję.

Poprzednia strona

Strona główna forum » Forum » Zasady