< Quo vadis >

Regulamin i inne zasady obowiązujące na forum.
Użytkownik

Quo vadis

Postprzez bear » 04.02.2014, 15:52

czy istnieje tutaj znana z innych for opcja dodania do ignorowanych lub ewentualnie dałoby się coś takiego wprowadzic?

Administracja

Re: Moje propozycje zmian na forum

Postprzez Astrolog » 04.02.2014, 15:54

Niestety nie. W 2011 roku została porzucona przez autora wtyczki.

Użytkownik

Postprzez Lemmy » 04.02.2014, 15:56

Skoro już jesteśmy przy pytaniach do administracji - cóż daje mi fakt, że dodam kogoś do wrogów? Nie będę widział jego postów, jego nick będzie się świecił na czerwono, czy jak? Przy czym pytam absolutnie serio, bo jeśli byłyby z tego jakieś realne dla mnie korzyści, to chętnie bym tę funkcję przetestował.
"Ludzie będą zawsze dla Ciebie źli, jeżeli konieczność nie zmusi ich do tego, by byli dobrzy" ~ N. Machiavelli
>>> Vox clamantis in deserto <<<

Użytkownik

Postprzez kajman » 04.02.2014, 16:02

Litości! Widzicie tutaj jakiś wrogów? Kto tak zalazł komuś za skórę, że chce go ignorować?

Użytkownik

Postprzez saferłel » 04.02.2014, 16:08

Ja widzę ostatnio tu takie posty, że też mam ochotę zastosować podobne rozwiązania. Tylko, że w moim przypadku górę bierze przekonanie, że warto wiedzieć co się wokół ciebie dzieje, nawet jeśli chciałoby się komuś wsadzić knebel w usta. A postawione wyżej pytanie trochę pod publiczkę, bo jednak to tylko kwestia nazewnictwa pewnego środka.
All music discussion is a continuation of war by other means. ~ an enlightened author

dobra książka + kocyk + gin z tonikiem + miauczenie kota + ambient dub w głośnikach + JetEffect 7™

Administracja

Postprzez Astrolog » 04.02.2014, 16:38

Lëmmy napisał(a):Skoro już jesteśmy przy pytaniach do administracji - cóż daje mi fakt, że dodam kogoś do wrogów?
"Użytkownicy dodani do listy przyjaciół będą wyświetleni na karcie Przyjaciele znajdującej się w panelu zarządzania kontem. Z tego poziomu można szybko sprawdzić ich status, a także wysłać prywatną wiadomość. Zależnie od używanego stylu witryny, posty tych użytkowników mogą być wyróżniane.

Jeśli użytkownik zostanie dodany do listy wrogów, wszystkie posty przez niego napisane domyślnie nie będą wyświetlane."

Użytkownik

Postprzez kajman » 04.02.2014, 16:50

To już jestem głupi. Czy dodanie do listy wrogów w praktyce nie oznacza ignorowania?
Mam nadzieję, że ta osoba, która została do niej dodana, będzie wiedziała o tym, że została dodana i przez kogo?
saferłel napisał(a):A postawione wyżej pytanie trochę pod publiczkę, bo jednak to tylko kwestia nazewnictwa pewnego środka.
Ale to pytanie ma dalszy ciąg w postaci kolejnego. Czy to jest też pod publiczkę?

Użytkownik

Postprzez Lemmy » 04.02.2014, 23:00

kajman napisał(a):01. To już jestem głupi. Czy dodanie do listy wrogów w praktyce nie oznacza ignorowania?
02. Mam nadzieję, że ta osoba, która została do niej dodana, będzie wiedziała o tym, że została dodana i przez kogo?
01. Są ludzie, którzy lubią czytać/słuchać swoich wrogów :P
02. Okej, czuję tutaj wyzwanie dla mojej internetowej odwagi cywilnej. Zatem dobrze - jeśli tylko kogokolwiek dodam do ignorowanych, umieszczę to w swojej sygnaturze. Deal? ;)

Moje pytanie nie było pod publiczkę :o. Jednocześnie zaznaczam, że nikogo za swojego wroga tutaj nie uważam, ale jeśli nie ma innego sposobu na ignorowanie czyichś postów, to będę zmuszony ten środek zapobiegawczy stosować.
"Ludzie będą zawsze dla Ciebie źli, jeżeli konieczność nie zmusi ich do tego, by byli dobrzy" ~ N. Machiavelli

Administracja

Postprzez Astrolog » 04.02.2014, 23:45

kajman napisał(a):To już jestem głupi. Czy dodanie do listy wrogów w praktyce nie oznacza ignorowania?
oznacza.
kajman napisał(a):Mam nadzieję, że ta osoba, która została do niej dodana, będzie wiedziała o tym, że została dodana i przez kogo?
Nie będzie.
Lëmmy napisał(a):Jednocześnie zaznaczam, że nikogo za swojego wroga tutaj nie uważam
Ta nazwa jest niefortunna.

Użytkownik

Postprzez Neo01 » 04.02.2014, 23:55

Chyba ta dyskusja wprowadza niepotrzebnie napiętą atmosferę. Nie lepiej sobie pewne rzeczy wyjaśnić na priv?

Użytkownik

Postprzez kajman » 05.02.2014, 0:17

Astrolog napisał(a):
kajman napisał(a):Mam nadzieję, że ta osoba, która została do niej dodana, będzie wiedziała o tym, że została dodana i przez kogo?
Nie będzie.
Moim zdaniem to jest po prostu chamstwo. Uważam, że taka osoba musi zostać o takim fakcie powiadomiona. W innym przypadku to jest sytuacja poniżej wszelkiej krytyki.

Administracja

Postprzez Astrolog » 05.02.2014, 0:28

Wyluzuj.
Mogę przewijać kogoś posty ich nie czytając albo mieć mniej kręcenia rolką i ich nie widzieć.

Użytkownik

Postprzez kajman » 05.02.2014, 0:34

Ale uważam, że osoba, która jest dodana do wrogów bądź (na innych forach) ignorowana ma prawo o tym wiedzieć. A tak w ogóle to czy wie o tym, że jest dodana do przyjaciół, jeżeli coś takiego nastąpi?

Administracja

Postprzez Astrolog » 05.02.2014, 0:41

Nie wie.

Użytkownik

Postprzez bear » 05.02.2014, 10:36

kajman napisał(a):litości
nie mam potrzeby się przed Tobą z niczego tłumaczyc.
wymowne, że zawsze stajesz po stronie "prześladowanych", a gdy wczoraj wykpione i obrażone zostały moje uczucia religijne, to nie tylko nie zareagowałeś ale wręcz się z tym zgodziłeś.

Użytkownik

Postprzez kajman » 05.02.2014, 11:05

bear napisał(a):nie mam potrzeby się przed Tobą z niczego tłumaczyc
I nie musisz, ja jednak mam prawo się dziwić takim postawom.
bear napisał(a):wymowne, że zawsze stajesz po stronie "prześladowanych", a gdy wczoraj wykpione i obrażone zostały moje uczucia religijne, to nie tylko nie zareagowałeś ale wręcz się z tym zgodziłeś
Czy mógłbym Cię prosić o uściślenie, bo w moim odczuciu nic takiego się nie zdarzyło. Przejrzałem ostatnie i Twoje i swoje posty i niczego takiego się nie doszukałem. Wiem, nie musisz tego robić, ale ja czuję dyskomfort bo czuję się fatalnie w sytuacji, kiedy urażam czyjeś uczucia, niezależnie czego one dotyczą, więc jednak prosiłbym o jakąś informację.

Użytkownik

Postprzez Neo01 » 05.02.2014, 14:53

kajman napisał(a):Moim zdaniem to jest po prostu chamstwo. Uważam, że taka osoba musi zostać o takim fakcie powiadomiona. W innym przypadku to jest sytuacja poniżej wszelkiej krytyki.
Sorry, kajman, ale naprawdę, wyluzuj. Jeśli kogoś dodałbym do wrogów, to widocznie sobie by na to zasłużył, jeśli bym chciał to kogoś bym poinformował, ale to chyba moja prywatna sprawa, co czytam a co nie?
Nota bene, na sąsiednim forum mam takie osoby, które ignoruję (tu nie i bardzo chciałbym żeby do tego nie doszło), bo np. podczas komentowania Listy chcę sobie odpocząć psychicznie, a nie denerwować się czyimiś nazwijmy to niemądrymi wypowiedziami. A czy ta osoba o ty wie? Myślę że jedna czy druga osoba ma to gdzieś, serio mówiąc. Bo niby po co miałbym dodawać do wrogów kogoś z kim wymieniam myśli itd., i tak bym go ignorował, tylko tak robię to w bardziej higieniczny sposób.

Użytkownik

Postprzez Miszon » 05.02.2014, 16:55

Jakoś też nie do konca znalazłem ten fragment z uczuciami religijnymi.

Użytkownik

Postprzez kajman » 05.02.2014, 17:39

Neo01 napisał(a):Jeśli kogoś dodałbym do wrogów, to widocznie sobie by na to zasłużył, jeśli bym chciał to kogoś bym poinformował, ale to chyba moja prywatna sprawa, co czytam a co nie?
Jeśli byś mnie dodał do wrogów to przy okazji zrobiłbyś ze mnie idiotę, który odpowiada na Twoje posty, wymienia z Tobą opinię i mówi w próżnię, bo mnie nie czytasz. Radosna perspektywa, nie ma co. Ciekawe czy dla kogoś tu lub tam jestem wrogiem (bądź jestem ignorowany).
No i jest jeszcze problem taki. Ktoś głosuje na tym forum na topłytę albo na tamtym na top wykonawcy. Ale jest przez osobę liczącą ignorowany i w ten sposób wyniki są zafałszowane.

Użytkownik

Postprzez konwicki » 05.02.2014, 17:44

Za każdym razem pojawia się komunikat: "post ignorowanego użytkownika". Można kliknąć i przeczytać.

Użytkownik

Postprzez kajman » 05.02.2014, 17:47

Tutaj też? - to pytanie do Admina.

Użytkownik

Postprzez Neo01 » 05.02.2014, 18:13

Po 1. Akurat jeśli Ciebie kiedykolwiek chciałbym dodać do "wrogów" (jak Sebastian chyba pisał, bardzo nieszczęśliwe określenie), to bym wcześniej na pewno napisał, ale np. o tym co mi się nie podoba itd... W przypadku osób z którymi tak "postąpiłem" na innym forum, nigdy nie miałem żadnych relacji, w sensie odpowiadania na ich posty itd. Pewnie Ty tego specjalnie nie rozgraniczasz, ale użytkownicy forum są różni, a tam to bardzo dobrze widać.
Po 2. Sprawa głosowań nie może być zafałszowana, gdyż w przypadku ignorowania (przynajmniej tam) wyświetla się komunikat: ta wiadomość została napisana przez ignorowanego użytkownika xyz, a żeby było ciekawiej, można też ją wyświetlić.

Widzę że zdublowałem konwickiego.

A tu będzie taka opcja?

Użytkownik

Postprzez kajman » 05.02.2014, 18:30

1. Tak, Ty byś tak nie uczynił, ale jaką mam pewność, że ktoś inny tak nie postąpił w stosunku do mnie lub do Ciebie.
A co do użytkowników to wiem, że są różni i w różnym stopniu mi pasują. Ale nigdy nie oceniałem żadnego zdecydowanie negatywnie. Ścierałem się z wieloma osobami, czasem nawet było ostro, a część tych osób bardzo lubię, chociaż mam wrażenie, że nie wszystkie z nich lubią mnie.

Użytkownik

Postprzez Neo01 » 05.02.2014, 18:44

Wiesz... co innego ścieranie, a co innego rozmijanie się w zasadniczy sposób co do znaczącego dla forum przedmiotu dyskusji (pewnie zamotałem, ale chyba można domyślić się o co chodzi).

Użytkownik

Postprzez kajman » 05.02.2014, 19:07

No więc właśnie niekoniecznie. Nie wiem, o co Ci chodzi.

Użytkownik

Postprzez Miszon » 05.02.2014, 20:28

Nie "xyz", tylko "FOXD" ;-) .

Użytkownik

Postprzez Lemmy » 05.02.2014, 21:27

kajman napisał(a):
bear napisał(a):wymowne, że zawsze stajesz po stronie "prześladowanych", a gdy wczoraj wykpione i obrażone zostały moje uczucia religijne, to nie tylko nie zareagowałeś ale wręcz się z tym zgodziłeś
Czy mógłbym Cię prosić o uściślenie, bo w moim odczuciu nic takiego się nie zdarzyło. Przejrzałem ostatnie i Twoje i swoje posty i niczego takiego się nie doszukałem
Ale on nigdzie nie napisał, że to Ty te uczucia obraziłeś. Chodzi raczej o innego użytkownika, jako że jesteś inteligentnym człowiekiem, nie powinno Ci zająć zbyt wiele domyślenie się, kto to jest.

Użytkownik

Postprzez kajman » 05.02.2014, 21:40

Miszon napisał(a):Nie "xyz", tylko "FOXD" ;-) .
Nawet jeżeli o niego chodzi, to rozumiem, że może drażnić, ale nie kumam, gdzie mogło nastąpić
Neo01 napisał(a):rozmijanie się w zasadniczy sposób co do znaczącego dla forum przedmiotu dyskusji
Lëmmy napisał(a):Ale on nigdzie nie napisał, że to Ty te uczucia obraziłeś.
Ale napisał, że się z nim zgodziłem.
Lëmmy napisał(a):Chodzi raczej o innego użytkownika, jako że jesteś inteligentnym człowiekiem, nie powinno Ci zająć zbyt wiele domyślenie się, kto to jest.
No więc nie domyślam się, bo jedyne co mi przychodzi do głowy nie jest obrazą jako taką (chyba że przyjmiemy założenie, że była to ironia). A nawet jeżeli była to mój wpis był wtedy contra, a nie pro. Możliwe, że nieświadomie, ale napisał bardzo mądrą rzecz, tylko że ja tutaj użyłbym innego słowa niż Bóg.
EDIT: Przeczytałem jeszcze raz tamtą wypowiedź i faktycznie raczej jest ironią, ale moja wypowiedź na pewno tej ironii nie popiera, bo de facto napisał bardzo mądrą rzecz i ja się z treścią tej wypowiedzi w jakiś sposób zgadzam, chociaż z wydźwiękiem nie, ale właśnie wydźwiękowi dałem odpór.
Może powiedzenie czegoś, co będzie dla odbierającego prawdą może obrażać uczucia religijne jeżeli jest powiedziane w sposób ironiczny, ale ja tego nie kumam.
Ostatnio edytowano 05.02.2014, 21:52 przez kajman, łącznie edytowano 1 raz

Użytkownik

Postprzez Lemmy » 05.02.2014, 21:51

Tak, tak, rozumiem, mędrca szkiełko i oko. Tylko ja i bear tkwimy w jakiejś niespotykanej zaściankowości i nie dajemy się przekonać. Cholera.

Przykro mi, wygląda na to, że nie mamy o czym rozmawiać.

Użytkownik

Postprzez kajman » 05.02.2014, 21:55

Lëmmy napisał(a):Tak, tak, rozumiem, mędrca szkiełko i oko. Tylko ja i bear tkwimy w jakiejś niespotykanej zaściankowości i nie dajemy się przekonać.
Kompletnie Ciebie nie rozumiem. Uważasz, że miłość to nie rodzaj łaski i dar od Boga? Ja uważam, że jak najbardziej, tylko raczej od natury lub ślepego trafu, ale jeżeli Bóg istnieje to uważam że to najpiękniejszy dar, jaki mógł dać ludziom (nawet jeżeli nie zawsze potrafią z tego korzystać).

Użytkownik

Postprzez bear » 05.02.2014, 21:59

kajman napisał(a):chyba że przyjmiemy założenie, że była to ironia
akurat ironia jest ostatnią rzeczą, jakiej bym się w tym przypadku spodziewał
kajman napisał(a):Możliwe, że nieświadomie, ale napisał bardzo mądrą rzecz
sorry, ale... parafrazując pewne znane przysłowie: kto z kim się na forum przekomarza w tego się przepoczwarza...

przynajmniej dzięki pewnej opcji będę miał spokojne igrzyska, bez wiadomych mądrości.

po co komu piąty medal?
po co mi ten 13587 post?
po co ja w ogóle oddycham?

Użytkownik

Postprzez kajman » 05.02.2014, 22:16

bear napisał(a):akurat ironia jest ostatnią rzeczą, jakiej bym się w tym przypadku spodziewał
Kurcze, jeżeli to nie fakt, że to ironia obraził Twoje uczucia religijne to chyba jednak chodzi o inny wpis niż sądziłem.
bear napisał(a):kto z kim się na forum przekomarza w tego się przepoczwarza
Wchodzisz na niepojęte dla mnie poziomy abstrakcji.

Użytkownik

Postprzez słoik » 05.02.2014, 22:25

bear napisał(a):po co komu piąty medal?
po co mi ten 13587 post?
po co ja w ogóle oddycham?

Chyba jesteś nieco przewrażliwiony. Owszem, prz, jak każdy, ma swoje wady. Dyskutowanie z nim ma sens o tyle, o ile widzi się wartość dodaną w samej dyskusji, bo nie potrafi przyswoić żadnych argumentów nie pasujących do przyjętej a priori tezy. Potrafi też być denerwująca jego stuprocentowa przekora, ale myślę, że jest to po prostu dar jego natury, który trudno kontrolować i tak jest to związane z jego osobowością, że nawet trudno byłoby mu uznać tę cechę za swoją wadę. Z drugiej strony wydaje się być człowiekiem, którego bardzo trudno obrazić, ma w sobie jakiś rozpaczliwy optymizm i jest chyba osobą na tym forum najbardziej bezpośrednią i spontaniczną. Spróbuj z tej strony na niego spojrzeć. A, wygląda na to, że nie cierpi cynizmu.
Przepraszam, prz, za tę domorosłą próbę psychoanalizy, ale uznałem, że skoro i tak właściwie wyjawiono Twego nicka i okazało się, że dyskusja powyżej dotyczy Ciebie i jak rozumiem jako taka, nie musi być czytana z przyjemnością, taki głos też powinien się pojawić.
Poza tym uważam za wielką niesprawiedliwość stawianie na równi FOXDa i prz_ruleza.
Lemmy, proszę, wróć!

Użytkownik

Postprzez bear » 05.02.2014, 23:51

kajman napisał(a):że to ironia obraził Twoje uczucia religijne
do operowania ironią niezbędne są cechy (nie będę pisał jakie, bo podpadnę), których nijak się w tym konkretnym przypadku doszukac nie mogę.
kajman napisał(a):Wchodzisz na niepojęte dla mnie poziomy abstrakcji.
ja w ostatnim czasie na takie poziomy muszę wchodzic bardzo często, by przynajmniej próbowac rozumiec niektóre wpisy i dyskusje...
słoik napisał(a):Chyba jesteś nieco przewrażliwiony.
z pewnością.
pozostańmy przy tym, to ja jestem problemem tego forum, nie mogąc się pogodzic z jego postępującym zidioceniem.
wszyscy będą z tym wnioskiem szczęśliwi, a ja będę po prostu dalej robił swoje.
z mojej strony to koniec dyskusji.

Użytkownik

Postprzez słoik » 06.02.2014, 0:00

bear napisał(a):pozostańmy przy tym, to ja jestem problemem tego forum, nie mogąc się pogodzic z jego postępującym zidioceniem.

Przyjmuję do wiadomości, że dyskusja z Twojej strony skończyła się, jednak postanowiłem nie pozostawiać tego stwierdzenia bez komentarza. Nie wiem jak było z tym obrażaniem uczuć religijnych, nie czytałem rozmowy w dwóch potencjalnych wątkach, ale skoro już podnosisz ten temat, to powinieneś także wymagać pewnych standardów od siebie. A jest na pewno poniżej nich sugerowanie współforowiczom postępującego zidiocenia. I nie ma tu znaczenia przedmiotowe potraktowanie w powyższym zdaniu forum, bo przecież kryją się za nim konkretni ludzie. Ech, wydaje mi się, że przyjąłeś w ostatnich miesiącach niepotrzebnie postawę oblężonej twierdzy.
Lemmy, proszę, wróć!

Użytkownik

Postprzez Miszon » 06.02.2014, 0:11

słoik napisał(a):Poza tym uważam za wielką niesprawiedliwość stawianie na równi FOXDa i prz_ruleza.
CHodziło mi o ten fragment:
Neo01 napisał(a):w przypadku ignorowania (przynajmniej tam) wyświetla się komunikat: ta wiadomość została napisana przez ignorowanego użytkownika xyz, a żeby było ciekawiej, można też ją wyświetlić
i zastąpiłem xyz użytkownikiem, o którego mi (a może też Neo01) chodziło. Nie odnosiło się do w żaden sposób do tego forum.

Użytkownik

Postprzez bear » 06.02.2014, 0:20

słoik napisał(a): to powinieneś także wymagać pewnych standardów od siebie. A jest na pewno poniżej nich sugerowanie współforowiczom postępującego zidiocenia.
jasne, mnie za jedno niepotrzebne słowo powinna teraz spotkac kara i potępienie.
inni za to mogą nieustannie jątrzyc, prowokowac i to jest fajne. Tak a propos stosowania standardów.

Użytkownik

Postprzez słoik » 06.02.2014, 0:45

Widzę, że czytasz tylko to, co chcesz przeczytać. Żeby było jasne - nie domagałem się żadnej kary i nie nawoływałem do potępienia. I to stwierdzam z całą stanowczością. Myślę, że precyzyjne używanie słów zgodnie z ich właściwym znaczenie dobrze by nam zrobiło. To w kwestii formalnej.
Ad rem - niestosowanie przez kogoś pewnych standardów moim zdaniem nie powinno zwalniać z tego jego adwersarza, więcej nawet, ich stosowanie w jakiś sposób dowodziłoby racji owego adwersarza. Co do prowokowania wolałbym się nie wypowiadać, ponieważ to zajęcie jest moją słabostką, a szczególnie celuję w tanich prowokacyjkach.
Ja rozumiem, że z powodów psychologicznych trudno czyta się jakieś niepochlebne zdania o sobie i powoduje to naturalną reakcję obronną. I pewnie nawet nie do uwierzenia jest, że ta reakcja jest naturalna, a nie wynika z jakichś obiektywnych racji. Tak sobie przynajmniej wyobrażam, bo niesłusznie na obu forach pod moim adresem pojawiają się raczej pochwały i nie wiem, jak zareagowałbym na słowa, które uznałbym za ataki na mnie. Mam nadzieję, że spróbowałbym jakoś zracjonalizować sytuację. Wierz mi, mogłem sobie pozwolić na powyższe posty, bo oderwałem je od bieżącej dyskusji, nie wiem i nie wnikam czym prz_rulez zalazł Ci za skórę i bynajmniej nie należę do jakichś jego stronników, on nawet mnie wyraźnie nie lubi i z powodu cech, o których pisałem nawet nie potrafi tego ukryć. A wydaje mi się, że z Tobą miałem dotychczas całkiem niezły kontakt.
Lemmy, proszę, wróć!

Administracja

Re: Quo vadis

Postprzez Astrolog » 06.02.2014, 17:18

konwicki napisał(a):Za każdym razem pojawia się komunikat: "post ignorowanego użytkownika". Można kliknąć i przeczytać.
tak, tutaj też jest taka opcja.
wszystko jest opisane tutaj: ucp.php?i=177

Administracja

Re: Quo vadis

Postprzez Astrolog » 06.02.2014, 17:32

Widzę, że warto pewne rzeczy byłoby wyjaśnić.
Niestety nie dysponuję teraz odpowiednią ilością czasu i energii (gorączka), żeby włączyć się aktywnie do tematu.
Postaram się to zrobić najszybciej jak to możliwe.

Następna strona

Strona główna forum » Forum » Zasady